29032024Гаряче:

Зневіра у спроможності змінити країну стала стереотипом

Зневіра у спроможності змінити країну стала стереотипом, який глибоко укорінився в головах українців. І політки вдало цим користуються. Але ж стереотип – це уявлення, тобто ми думаємо, але нічого не робимо. Ось у чому наша проблема: на словах ми – герої, на ділі… Та ніщо не дається людині тільки тому, що їй так цього хочеться.

Стереотипи слід ламати.

До певного часу я теж була песимістом, про що мої знайомі не лінувалися мені нагадувати (але самі ж вони були і, пробачте, є такими ж). А потім сказала собі: «Годі підгинати плечі!».

Нещодавно я отримала реальне підтвердження того, що зміни можливі, якщо за них боротися. Коротко поясню: певні люди на певних посадах порушили мої права і намагалися, як то кажуть, зам’яти справу, але я наполягла на своєму і, як банально це не прозвучить, справедливість перемогла. Сподіваюся, моя невеличка перемога навчить цих «нехороших» людей виконувати свої обов’язки як слід і нести відповідальність за власні помилки.

Я веду до того, що все велике виростає з малого. Якщо кожен із нас почне щось змінювати, то зміниться і наше суспільство.

Campus 3.0 для мене особисто – можливість перевірити свої сили і зламати той бар’єр, який робить мене бездіяльним спостерігачем. Якщо все вийде, а я сподіваюсь, що так і буде, то проект принесе користь не тільки його учасникам, а й багатьом іншим громадянам. Можливо ми не досягнемо всього того, що запланували, та перший крок на шляху до чогось нового, кращого буде зроблено.

Завершу свій невеличкий виступ висловом аргентинського поета Немера Баруда: «Я згаяв так багато часу, щоб чекати тебе, що у мене не залишилося часу, щоб знайти тебе». Взагалі-то писалося це про кохання, та мені чомусь здається, що є тут інший, більш глобальний, сенс.

Лілія Кравченко

Лілія Кравченко

Координатор проекту в місті Суми

Прокоментуй і запитай!