18042024Гаряче:

Якщо об’єднається…

В Україні є справді розумні та свідомі молоді люди, серед яких значна більшість – це студенти. Звичайно, в нашій країні живе і багато пасивних чи дурнів того ж соціального статусу, але мова не про них. Мова про тих, хто має що сказати другу в Facebook про своє ставлення до мовного законопроекту, а не просто відповісти щось на кшталт: «Мені то що, я суржиком розмовляю!» Мова про тих, хто думає, що ще не все втрачено, і варто щось робити. Чомусь в нашій країні по-іншому не можна. Бо це за кордоном можна просто жити по закону і насолоджуватися рівними дорогами, а у нас буде дурнем той, хто наївно каже: «А який сенс?» Справді, а «який сенс» перейматися, профукаємо ми країну чи ні? Такий підхід – це шлях в нікуди. Принаймні, на мою думку, це так.

Отже, робити щось варто. Тільки ось як? У кожного, наголошую на цьому, свідомого спудея є свої переконання, своє ставлення до тих чи інших реалій, бажання щось змінити на краще. Ось завдяки цьому вже можна говорити про фундамент проекту «Campus 3.0», а саме про університетську спільноту, яку складають студенти та викладачі. Кожен університет – це осередок освічених та інтелігентних громадян, які у випадку об’єднання можуть мати величезний вплив у суспільстві. У цьому – вихід, адже одна людина хоч і воїн, але систему подолати не в змозі. А якщо молоді люди згрупуються не лише в одному ВНЗ, але й по всій Україні, то ми зможемо отримати той відсоток людей, який творить зміни.

Нині країна інша, ніж кілька десятків років тому, і, незважаючи на відсутність досвіду, молода людина більш мобільна та модерна, вона іде в ногу із часом, але відчуває, що поки що йде у хибному напрямку. Бо в політиці – люди родом із Радянського Союзу зі своїми стереотипами та установками, і саме вони вирішують, куди рухається країна. І вже зараз зрозуміло, що їх рішення здебільшого мають катастрофічні наслідки.

І наостанок. Студенти – це активний рушій змін у суспільстві, а їхні викладачі – це ті, хто може поділитися з ними досвідом та навчити поміркованості. Потенційно це потужна сила, яка може намалювати новий маршрут розвитку країни. Врешті-решт, об’єднавшись, студентська спільнота може організовувати потужні рухи, акції, форуми, лобістські кампанії, вона може не вагаючись йти у владу і пропонувати свої шляхи вирішення тих чи інших проблем…

Якщо об’єднається.

andrii.cherneha

Андрій Чернега

Координатор проекту в м. Черкаси

Facebook 

Прокоментуй і запитай!